Liga mistrů SCEAV

Bludovičtí dorostenci se zúčastnili dalšího fotbalového církevního turnaje, jehož název zněl tentokrát poměrně honosně, a sice Liga mistrů SCEAV. Kvůli nedostatku fotbalistů v řadách dorosťáků se navázalo na ozkoušenou spolupráci z loňských let a tým byl doplněn o kamarády z havířovské apoštolské církve.

Bludovický tým se po suverénním postupu z prvního místa v základní skupině utkal ve čtvrtfinále s Komorní Lhotkou, nad kterou vyhrál 1:0. V semifinále porazil (nebo spíše zničil) organizátory turnaje, třanovickou mládež, pěti vstřelenými brankami. Ve finále proti bludovickému celku nastoupil tým s názvem Zralá jabka, jež byl tvořen fotbalisty pocházejícími z různých sborů naší církve. Po nerozhodném výsledku 0:0 následoval penaltový rozstřel, ve kterém byl úspěšnější soupeř.

Kromě stříbrného poháru si bludovičtí fotbalisté z turnaje odvezli také pohár za nejlepšího střelce (Šimon Cásek) a nejlepšího brankáře (Hynek Hřebíček).

Přestože bludovický tým za celý turnaj neinkasoval jedinou branku a zároveň měl největší počet branek vstřelených, na 1. místo to ani tentokrát nestačilo. Snad se naši fotbalisté dočkají zlata příště!

Sdílet
nahoru